Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 16165205



*

nr 1616 5205


Axel Hamborn

(1892-1987), Sverige


2 pcs, Axel Hamborn (1892-1987), Sweden. Signed, fiskeläge och skånegård, outer dimensions including frame: 33x34, 35x38,


ETCHINGS, 2 st, Signerade, fiskeläge och skånegård, yttermått inklusive ram: 33x34,35x38 cm


Axel Hamborn, Swedish painter, and graphic artist, born 1892, dead 1987.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday April 29 2024
at 19:36:59



  • Artist/Designer

Axel Hamborn

Axel Hamborn, Swedish painter, and graphic artist, born 1892, dead 1987.

Read more about Axel Hamborn
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr